Někdy se v novostavbách můžeme setkat s takovým nešvarem, kterým jsou dlouhé a úzké pokoje. Občas i rozum zůstává stát, kdo tohle mohl navrhnout, schválit a ještě vybudovat. Bohužel to občas vypadá jako nějaký novodobý trend, který ovšem postrádá praktičnosti. Na druhou stranu je zcela možné, že tato dispozice se odvíjí od něčeho jiného a to například s konstrukčním systémem podzemních garáží, na kterých nové domy zkrátka stojí. Dlouhé úzké byty nejsou nijak extra výhodné, ale když člověk touží po vlastním bydlení a v dosahu nic není, i tak je rád za takové hnízdečko. Pokud chceme tyto prostory zvelebit, tak rozhodně nemůžeme pokoje vymalovat jednou barvou. Tady budeme muset začít s podstatnou změnou.

energie

Hra s barvami udělá svoji práci

Rozhodně je třeba se vyhnout jednolitosti barevných stěn, ale i nábytku. Mnohdy skutečně s takovým tvrdým oříškem pomůže bytový designér, jelikož i možnosti lomených tvarů a barevně odlišných, pomohou v jiném vzhledu a na pohled rozhodně příjemnějšímu, než jen dlouhé úzké nudli. Pak je dobré popřemýšlet i nad drobnostmi, jako jsou například pro někoho zdánlivě obyčejné vypínače a zásuvky. Například UNICA basic přináší skutečně jednoduché řešení, které je navíc velmi jednoduché, a svojí barevnou škálou přispějí tyto komponenty k vylepšení celkového designu.

elektrická zásubka

  • Problém se světlem – dá se vyřešit různými druhy osvětlení a rozhodně se vyhnout těžkým závěsům nebo hustým záclonám. Stejné je to i s volbou nábytku. Místnosti musí působit jednoduše a vzdušně.
  • Základ budou světlé barvy. Je logické, že jedině tak probudíme místnost do jiných parametrů a rozhodně se nemusíme bát světlých odstínů, naopak tím prostoru jen posloužíme.
  • Správné umístění nábytku. Pokud možno by bylo ho neumisťovat a nezastavovat po celých volných plochách stěn. Naopak méně bude znamenat v tomto případu více. Opticky se totiž pak pokoj může rozšířit, což vyvolá velmi příjemný celkový dojem.


5/5 - (2 votes)