Je jen malé procento českých turistů, kteří mohou říct, že nikdy nebyli v jedné z nejnavštěvovanějších přímořských destinací v Evropě, kterou je hned po Chorvatsku Itálie. Krása této země je téměř stejně vyhlášená, jako její jedinečná kuchyně, kterou si jen málokdo nezamiluje. Jak byste nemohli milovat výtečné těstoviny s rajčatovou omáčkou posypané parmazánem, křupavou ale zároveň nadýchanou pizzu v nespočtu možných variant, sladké jemné Tiramisu anebo celosvětově známé cappuccino? Budete-li tedy chtít být ve znalostech o Itálii v předstihu, zavítejte do kouzelného Palerma, kde jen tak někdo z italských turistů nezavítá, což je mimochodem velká škoda. Možná se vám také podaří objevit akční letenky. Tak hurá na cestu!

Italské těstoviny

Ještě před tím, než se dostaneme k samotným památkám a krásám tohoto italského města, ujasněme si trochu zeměpisné poměry. Palermo se nachází na Sicílii a je jejím hlavním městem. Se svými téměř osmisty tisíci obyvateli, jej můžeme označit za páté největší italské město, které rozhodně nikdy nespí, což poznáte ihned po vašem příjezdu. Nebude tak dlouho trvat, než vás místní pestrá a energická atmosféra, jež nejvíce pocítíte hlavně na trzích, kde na vás čekají nejrůznější gastronomické pochoutky a suvenýry, doslova pohltí.

Italské trhy

Nejčastěji bývá ovšem Palermo vyzdvihováno díky svým jedinečným a překrásným památkám a neotřelé architektuře, která se může v některých místech zdát značně neudržovaná, ovšem dýchá starými časy a minulostí. Vypíchnout jen pár těch nejzajímavějších památek, které by měl zdejší turista navštívit, je opravdu nelehkou záležitostí. Máte-li ale jen omezený čas, který zde můžete strávit, nedá se nic jiného dělat. Rozhodně tedy zavítejte rozlehlou katedrálu Nanebevzetí Panny Marie, Palazzo dei Normanni, v niž se nachází nejnavštěvovanější památka, tedy zachovalá kaple Cappella Palatina, kde narazíte na působivou mozaikovou výzdobu, Královský palác, krásnou barokní katedrálu Chiesa del Gesú anebo barokní náměstí Quattro Canti, neboli náměstí Vigliena, se čtyřmi monumentálními fontánami, kde narazíte i na turisty oblíbenou pěší zónu.

5/5 - (1 vote)