Úklid, ne každý mu holdu je stejně jako ostatní. Ale čistota a pořádek k životu patří a ať chcete nebo ne je taky důležitý. Můžete se mu klidně vyhýbat obloukem, ale on nikam neuteče a hezky na vás počká. Což není moc příjemná věc. Ale jak už jsem psala, ne každý pořádku holduje. Dokonce jsou lidi, kteří neuklízí anebo jsou opravdu líní uklízet, ale taky potom ten dům, byt či společné prostory musí vypadat. A taky sousedé z toho nebudou zrovna dvakrát nadšeni. Pokud bydlíte v panelovém bytě, tak máte nějaký bytový řád, kde máte dokonce sepsané, co máte uklízet a někdy i kdy to máte uklízet.

úklid

Tak že se o úklid musíte podělit se sousedy. A jak to, tak bývá, tak pokud svou práci nesplníte tak můžou nastat sousedské neshody a ty jsou někdy opravdu nepříjemné. A do takové patálie byste se přeci dostat nechtěli. Proto je na místě svou práci udělat tak aby byli všichni spokojeni. A jaké úklidové práce spočívají v panelákovém obydlí? Určitě je vhodné umývat zábradlí. Každý den se na zábradlí nashromáždí spousty bakterii, kterých se pak dotýkáme i my nebo naše děti. Dále je také dobré vědět, že parapety jsou taky špinavé a prach se na nic usazuje jako mouchy na lep. Tak že přejet je vlhkým hadříkem není nic těžkého.

úklid

Dříve než začnete vytírat podlahy, tak je nejlepší je první zamést, to platí i o schodech, chodbách a společenských prostorách jako je kolárna, sklep a nějaké úložiště. A samozřejmě pokud máte výtah, tak ani na ten nesmíte zapomenout. A co takhle si tuhle uklízecí práci jednou pro vždy ulehčit. Můžete si najmout firmu na úklid bytových domů Modryzralok. A pokud tenhle nápad navrhnete i svým sousedům tak třeba s tím budou souhlasit. Třeba taková babička, která jen představa že se na ní blíží úklid by za tohle byla moc ráda. Takhle si nebudete muset už kontrolovat tabulku, zda jste opět s úklidem na řadě. Takhle přijde firma, která udělá důkladný úklid a vy budete mít tak čas na něco jiného.