Jednou z žádaných a oblíbených pracovních pozic je tzv. Virtuální asistent. Můžete si pod tímto pojmem představit mladou půvabnou slečnu, která se na vysokých podpatcích a v minisukni vznáší v éterickém světě Internetu a poskytuje první – poslední. Tedy buďme konkrétní, jde samozřejmě o administrativní podporu na dálku, sekretářka poskytuje firmám služby ve formě vyjednávání s klienty, sjednává termíny schůzek, komunikuje s úřady, eviduje faktury, vyřizuje korespondenci atd. Práci sekretářky však zastane i schopný muž, takže zapomeňte na vysoké podpatky a představte si v této situaci i precizního kolegu, který může být klidně fyzicky postižený a závislý na invalidním vozíku.
pozadí podnikaní

Domácí dílna

Česká republika je ve světě vyhlášena jako země šikovných rukou. Platilo to již před staletími a tradice se prolíná i do dnešní doby. České šikovné ručičky, zvláště ty ženské, mohou doma vyrábět různé šperky, toaletní potřeby, oděvy, doplňky vybavení domácností, naše ženy jsou velmi kreativní a produkty mohou nabízet na některém z webových portálů, např. na Etsy nebo Fler.
dospělí člověk

Sportovní poradenství

Řada lidí má své vlastní bohaté osobní zkušenosti v mnoha oblastech života a jednou z nich je sport. Sportovní odvětví, to není jen hokej, baseball a fotbal, co se nám snaží vnutit některé především zámořské ideologie. V Česku se spousta lidí věnuje jachtingu, plachtaření, paraglidingu, horolezectví, rychlostní a extrémní kanoistice, volejbalu, nebo třeba i kalanetice, jogínským cvičením a kondiční kulturistice. Stačí být trochu citlivou, empatickou a komunikativní osobností a založit si na webu soukromé poradenství, které provádíte buď online, nebo na osobních schůzkách.
vysledky v laptopu

Svůj vlastní e-shop

Ti odvážnější se mohou pustit do podnikání skrze svůj vlastní e-shop. Potřebujete k tomu své vlastní webové stránky, které s trochou šikovnosti vytvoříte i sami, dnes již více poskytovatelů umožňuje nejen využít diskový prostor na jejich serverech, ale i tvorbu e-shopů za rozumnou cenu a jejich správu. Musíte si jen zvolit oblast a sortiment zboží, které vás osloví, a do které budete virtuálně přispívat za velkoobchodní ceny u svého dodavatele. Dnes se obchoduje s tolika výrobky, o kterých se lidem před mnoha lety ani nesnilo, mohou to být domácí spotřebiče, elektronika, mobilní telefony, ale i speciální výrobky, např. dětské hračky, šperky, parfémy, nářadí, stavební komponenty, květiny, hnojiva, textil, atd. Spolupracovat lze i s neziskovými organizacemi nebo s tvořivými dílnami, které zaměstnávají tělesně a duševně postižené osoby.