U pitného režimu je důležité nejen jeho množství ale také to, co vlastně pijeme. Příjem tekutin bychom rozhodně neměli podceňovat. Pokud nebudeme dostatečně pít, může to u nás vést k zhoršení stavu pleti, dehydrataci nebo i onemocnění ledvin. Zároveň bychom se měli soustředit na pití, které nemá příliš vysokou kalorickou hodnotu, abychom se pomocí takových nápojů nedostali do kalorického nadbytku. Neměli bychom ale podceňovat ani chuť daných nápojů. Jestliže se budeme nutit opakovaně pít něco, co nám vůbec nechutná, nakonec to vzdáme a sklouzneme třeba k pití slazených nápojů.

Co za nápoje je tedy vhodné přijímat?

Voda

Základní tekutina, která je pro nás nejpřirozenější a nejprospěšnější. Můžeme pít vodu z kohoutku, ale někde je kvalita vody taková, že není dobrá. Pak to můžete řešit filtrační konvicí nebo balenou vodou. Pro ochucení můžete do vody přidat různé bylinky nebo ovoce.

voda

Čaje

Neslazené čaje jsou skvělou alternativou k vodě. Dají se pít jak teplé, tak studené, třeba i s pár kostkami ledu. Ovocné čaje vás potěší příjemnou chutí, zelený čaj vám dodá energii a pomocí bylinkových čajů můžete zmírnit některé své obtíže. Skvělý je například čaj z černého bezu https://darka-shop.cz/bez-cerny-kvet-rez-c887, který působí na nachlazení a proti nespavosti.

Kokosová voda

Kokosová voda se získává z kokosových ořechů a má velmi specifickou, jemnou chuť. Je velmi hydratační a doporučuje se proto zejména sportovcům, kteří mají během sportovních aktivit doporučený vyšší příjem tekutin.

kokosová voda

Ovocné šťávy

Čerstvě vymačkané ovocné šťávy nebo džusy jsou sice kaloričtější a obsahují dost cukru, ale můžete si je ředit vodou. Například jeden díl šťávy a dva díly vody. Takové nápoje obsahují spoustu vitamínů, minerálů, a navíc výborně chutnají.

Rostlinná mléka

Jako alternativa k normálnímu mléku vám mohou posloužit rostlinná mléka. Mají obvykle nižší kalorickou hodnotu než normální mléko a mohou je i lidé, kteří mají alergii na laktózu. Jsou dobré jen tak, nebo třeba do kávy či čaje.