Pořídit si vlastní bydlení nemusí být ani v dnešní době nesplnitelné, jen to chce umět přemýšlet nekonvenčně. Alternativní druhy bydlení jsou levnější.

Kdo chce bydlet ve svém, může zkusit i alternativní domky

Je sice pravdou, že valná část nejen českého obyvatelstva touží po tom mít ve vlastnictví svůj rodinný domek nebo alespoň byt, ale také je pravdou, že se to čím dál tím méně lidem daří. Důvod je docela prostý, a sice finance, respektive jejich nedostatek. Dnes již není tak snadné našetřit si na vlastní bydlení a ani hypotéku není možné získat tak jednoduše jako třeba před deseti lety. obytné nemovitosti jsou nedostatkovým zboží, a tudíž drahou. A zdražovat budou i v blízké a střednědobé budoucnosti. Je to nepříjemné, ale je to tak.

Mobilní domov

Není ale důvod kvůli tomu jít do podnájmu. Ten se vůbec nevyplatí, tedy alespoň většinou. Člověk je nucen platit nemalou sumu za bydlení, které není jeho. Navíc je zde i ta nepříjemnost, že z cizího bytu vás mohou znenadání vyhodit. Není to sice tak snadné, jak si asi mnozí myslí, ale možné to je. A co po tom? Jít spát pod most? Mnohem lepší je mít prostě vlastní střechu nad hlavou, a to i kdyby měla mít formu mobilních dřevostaveb celoročních.

Ono to může znít, jako kdyby to bylo nějaké podřadné zboží, ale skutečně není. Je pravdou, že mobilní domy minulých generací nebyly kdovíčím, ale nejmodernější verze klidně snesou srovnání s tradičními byty a v mnoha ohledech dokáží dokonce i vyhrát. A to nejen tím, že jsou lépe vybaveny, a to už ze začátku a pro každého zájemce, ale také i pro to, že mají skvělé zateplení. To dokáže skvěle ochránit před mrazy, ale zároveň také před případnými hluky z ulice.

Mobilní dům

Parádní chatka

Mobilní domy si nekupují pouze zájemci o celoroční bydlení, ale také lidé, kterým stojí pozemek v krásné lokalitě ladem a nevědí co s ním. Ideální je tam prostě nechat postavit chatku. Ty ale bývají docela drahé. Proto je tu řešení v podobě mobilních chatek. Vzhledem k tomu, že se většinou jedná hlavně o letní rezidence, není potřeba kupovat zrovna ty nejmodernější, ale spokojit se můžete klidně i s nějakým dříve vyrobeným modelem, který ještě nemá tak kvalitní izolaci.