Možná jste odborník v určitém oboru a jste si vědomi, že byste své vědomosti mohl předávat dál v rámci lektorování. Spojíte tím příjemné s užitečným, protože kromě toho, že budete vzdělávat další odborníky a rozšiřovat jejich kompetence, můžete si zároveň hezky přivydělat. Ovšem jen mít znalosti a vědomosti nestačí. Jde také o to, umět je předat. Lektorování totiž není jako učení v běžné škole.
obchodní školení
Jedná se o to ve velmi omezeném času předat maximum vědomostí a to způsobem, aby si to dotyčný zapamatoval, důležitý je tedy důraz na interakci, zážitek a zkušenost. To vše je příliš obtížné na to, abyste před své „žáky“ přistoupil bez přípravy. Kde ovšem získat kompetence? Dobrou zprávou je, že nemusíte absolvovat třísemestrální pedagogické minimum, které byste museli absolvovat, kdybyste chtěli působit ve školství. Stačí Vám kurz Lektor dalšího vzdělávání, který nabízejí některá školicí centra.

prázdné prezentace

Získat kompetence

Jedná se o kurz, který je určen těm, kteří chtějí získat kompetence pro práci lektora. Je to vhodné pro školitele ve firmách, osoby, které se zabývají vzdělávací činností, ale chybí jim profesní zkušenosti. Absolvent kurzu dalšího vzdělávání zvládá realizaci jednodenních i dlouhodobých seminářů. Dokáže vytvořit vzdělávací plány časový harmonogram, zvládá prezentaci učiva s využitím interaktivních přístupů, ví, jak motivovat účastníky kurzů. Kurzy jsou hodně zaměřeny na modelové situace a součástí je také samostatná i skupinová práce pod vedením odborníka.
Jedná se samozřejmě o akreditovaný kurz v rozsahu zhruba 100 hodin. Cena kurzu se pohybuje zhruba kolem třinácti tisíc korun.
Možná si řeknete, že to není zrovna malá částka, ale až se postavíte před účastníky kurzu a budete mít úplné okno, nebo sice budete teoreticky připraveni, ale přesto účastníci evidentně mají chuť pospávat a zívají Vám do výkladu, uvědomíte si, že má smysl do vzdělávání investovat.