Člověk se od ostatních tvorů liší také tím, že chce mít většinou ve věcech zcela jasno. Zatímco zvířatům stačí, když vystrčí nos z nory (nebo jiného příbytku), aby zjistili, jestli je zima nebo teplo, my musíme mít tuto informaci ve formě čísla. K tomu nám pochopitelně slouží teploměr.

  • Postupem času jsme tímto důmyslným vynálezem začali měřit vše, co se dá.
  • Dodržování správné teploty je důležité při výrobě piva, vína, pečení i vaření.

jedna kachnička

Dá se říci, že všude je toto měření velice důležité. Možná by se mohlo zdát, že je v tomto smyslu bazénový teploměr tak trochu zbytečný, ale není tomu tak. Jestliže nechceme, aby se naše letní soukromé koupaliště proměnilo během několika týdnů v páchnoucí louži, pak musíme k jeho údržbě používat bazénovou sůl. A abychom ji mohli používat správným a efektivním způsobem, musíme vědět, jakou teplotu má voda, kterou se chystáme oživit. Někde chlorové prostředky by totiž mohly mít sníženou účinnost a pak bychom dosáhli buď toho, že by nás údržba stála více peněz nebo by se míjela účinkem.

ukazatel teploty

Pomocník i ozdoba

Přístrojů pro měření této hodnoty je velké množství. Můžeme si pořídit obyčejný teploměr nebo udělat radost dětem a zakoupit kachničku nebo jiné vodní zvířátko, které má v sobě zabudovaný měřič teploty. Pro náročnější uživatele, kteří mají rádi opravdovou přesnost, je možnost zakoupení digitálního teploměru. Ten vám své poznatky sdělí s přesností na jednu desetinu stupně. A můžete se dozvědět jak stupně Celsia, tak i Fahrenheita. Stačí si přepnout do režimu, který vám vyhovuje.

  • A ještě jednu výhodu tento pomocník má.
    • Nemusíte do něho shánět baterie.
    • Funguje totiž na sluneční pohon, protože má v sobě zabudovaný solární panel.

Pokud by sluníčko na jeho provoz nestačilo, má v zásobě záložní baterii. Moderní zpracování navíc zaručuje, že bude ozdobou vašeho bazénu.