Obnovitelnou energii má většina lidí spojenou s vysokými pořizovacími náklady, nízkým výkonem a složitou a velmi náročnou instalací. Všechny tyto parametry jsou ale již minulostí a díky mnoha letům vývoje je dnes získávání elektřiny pomocí tepla efektivní, levné a hlavně výhodné. Spolu se zdražováním klasických zdrojů a zdražování plynu se proto z fotovoltaiky stává ideální řešení, které umožňuje výrobu elektrického proudu rodinným domům, malým firmám nebo statním organizacím.

dům

Střecha, zahrada nebo přilehlé pole

Efektivita a výkonnost FVE se zpravidla odvíjí od použitých technologii, velikosti instalace i správnému nastavení vůči slunci. Vlastní realizace proto bývá spíše raritou a jen málokdo dokáže připravit kompletní dokumentaci, všechna potřebná potvrzení a správné rozložení bez profesionální firmy. Při plánování FVE je proto potřeba, přizvat si odborníky, kteří mají nejen zkušenosti se správnou kombinací dostupných technologií, ale také dokáži vše připravit tak, aby efektivita dosahovala co nejvyšších čísel. Fotovoltaika Plzeň je toho skvělým příkladem a již několik let pomáhá domácnostem i firmám s vlastním zdroje elektřiny. Výběr panelů, baterií, rozvodů i pozic již majitele nemovitosti nemusí trápit a může se v klidu věnovat zaměstnání https://archiv.ihned.cz/c1-65407500-slaba-efektivita-v-praci-mnoho-lidi-dnes-kaci-strom-tupou-sekerou nebo rodině.

slunce

Co je součástí zakázky na FVE?

  • Projekt
  • Výběr technologií
  • Realizace
  • Vyřízení povolení
  • Zapnutí a testování

V případě zájmu lze navíc využít i možnosti propojení s tepelným čerpadlem a snížit tak celkovou spotřebu domácnost na minimum. Kombinace tepelného čerpadla a FVE je navíc v mnoha případech nezbytnou součástí povolení pro stavbu domu a to kvůli vysokým požadavkům na energetickou soběstačnost. Díky tomu, že jsou obě tyto technologie vedené jako ekologické, mohou pomoci se snížením energetické náročnosti a zároveň na ně lze v určitých případech čerpat dotace od státu.