Už dávno odzvonila doba penpals, kdy jsme psali lidem do zahraničí a čekali měsíc, než nám dojde nějaká ta odpověď zpátky. Krásná doba, ale pomalá. Dnes se můžeme seznámit s lidmi z různých zemí prakticky jedním kliknutím, nemusíme získávat adresu ani nic jiného. Existuje spousta aplikací a programů, internetových stránek apod., které nám zprostředkují okamžitý kontakt s druhým člověkem, ať už je to text, hlas nebo i obraz. My se na ně dnes podíváme.
logo whatsapp
1) Facebook a Messenger
Největší sociální síť, která sice pomaličku ustupuje ostatním, ale stále se drží jako ta, kterou má skoro každý. Je to něco jako ICQ ve své době. Valná většina lidí má nějakou formou profil i na Facebooku, kde se baví, sdílejí a komentují. A to všechno tak nějak za hubičku. Ovšemže se v dnešní době mění i Facebook v hlavně politický a pracovní nástroj. Messenger je chatovací aplikace, která se nedávno spojila s danou sítí. Jedná se o jednoduchou a v Evropě nejpoužívanější aplikaci na dorozumívání se.
messenger a facebook na klávesách
2) Whatsapp
Aplikace, která se dodnes drží jako jedna z nejbezpečnějších a nejsoukromějších na trhu. Co si napíšete, to zůstane jenom pro vás a pro toho druhého člověka. Celá aplikace totiž běží na úplně jiném principu kódování a tak je velmi těžké skenovat obsah nějakou třetí stranou pro marketingové účely. Proto jej využívají třeba teroristi, když plánují nějaký ten úder.
kurzor na fb
3) Viber
Další aplikace, se kterou můžete navázat kontakt třebas s příbuznými na úplně jiném kontinentu.

Jestli se zeptáte, jaký je rozdíl mezi whatsapp, viberem a messengerem, tak pro běžného uživatele je ten rozdíl naprosto minimální. Kromě jiného vzhledu tady není nic, co by bylo nějak zásadně jinak nebo co by stěžovalo či zlepšovalo spojení. Pořád je to tak kvalitní spojení, jak je váš kvalitní internet a hlavně jak je váš internet silný. Proto je naprosto šumafuk, jestli máte aplikaci A nebo aplikaci B.