Asi každá malá holčička sní o tom, jak se bude jedno vdávat. Ono je to ve výsledku všechno tak nějak mnohem těžší než ty naše dětské představy. Najít toho pravého se zdá někdy jako nejvíce nadlidský úkol, který nám život připravil. Stojí nás to spoustu času, energie a peněz. Je to také celé o jednom velkém přemáhání a tolerantnosti. Na druhou stranu je to také jedna z nejkrásnějších věcí, co nás může potkat – láska. Nebojte se ji tedy a pečujte o ni, aby mezi vámi jen kvetla…

obřad na pláži

Pokud ovšem máte už opravdu vyhráno a plánujete veškeré náležitosti, tak jedním z prvních kroků příprav by mělo být samozřejmě svatební oznámení, které ovšem musí být uděláno podle určitých náležitostí:

· Text a font. Je opravdu dobré si nechat v tomhle poradit od nějakého odborníka, tedy grafika, který vám doporučí, jaký tvar a styl písmen je opravdu vkusný. Také vám pomůže s tím, že by se fonty na jednom listu papíru rozhodně neměly míchat a když už, tak s mírou. Toto se samozřejmě netýká těch z vás, kteří si ono pozvání vyrobí sami, vlastnoručně s vlastní dávkou lásky.

· Barva písma. Pamatujte na ty vaše babičky, kterým toto pozvání na svatbu zaručeně přistane do poštovní schránky a uvědomte si, že jejich zrak už jim neslouží tak jako vám. Písmo by proto mělo být dostatečně velké, aby se dalo snadno přečíst bez použití všelijakých brýlí a lup.
svazek dopisů

· Hlavně stručně. Ano, je hezké, když si na svatební oznámení dáte nějaký ten zamilovaný citát o lásce, ale pamatujte také na to, že všeho moc škodí. Takže se opravdu doporučuje vynechat všelijaké vznášející se andělíčky, kteří budou akorát působit totálně přeplácaným dojmem.

Také si dopředu uvědomte komu všemu toto oznámení chcete poznat, je dobré jich mít udělaných několik do zásoby a nosit je vždy při sobě, abyste byli schopní ho kdykoliv komukoliv, komu chcete, poskytnout.