To první a také nejdůležitější, co je potřeba zmínit, je to, že se musíte mít ráda taková, jaká jste. To, že chcete změnit svou postavu, nesmí být důsledkem toho, že se cítíte ošklivá. Pamatujte na to, že vy jste krásná a vylepšení Vaší postavy Vaši krásu ještě více podtrhne. Navíc vytrénováním svého těla dospějete nejen do lepší fyzické, ale i psychické kondice. Jak říká ji staré, ale pravdivé přísloví: „Ve zdravém těle, zdravý duch.“ Pojďme se podívat na několik základních věcí, které musíte mít, abyste byly ve svém cíli úspěšné.
konec hamburgerů

Vytrvalost

Každý den si vzpomeňte na to, co a proč děláte. Proč jste se odhodlala k tomu, že budete cíleně měnit svůj život a kolik Vám to již dalo úsilí. V situaci, kdy už si budete myslet, že to, co jste začala, nemáte šanci dokončit, okamžitě tuto myšlenku vyžeňte z hlavy. Všechno je totiž v hlavě. Jakmile se namotivujete a překročíte pomyslnou kritickou čáru, už Vás nic nezastaví a budete úspěšná.
radost z pohybu

Strava

To, že držet diety, při kterých se téměř hladoví, nebo jí jen určité typy jídel jsou již naštěstí překonané, ví již snad každý. Následný jojo efekt si žádná z nás opravdu nepřeje. V žádném případě ze svého jídelníčku nevynechávejte věci, které jste zvyklá jíst a které tvoří podstatný zdroj energie našeho těla. Jediné co musíte, je omezit množství přijímaného jídla. Jezte víckrát denně, a to v malých porcích. Zařaďte do svého jídelníčku luštěniny, ovoce a zeleninu. Dělejte si velké snídaně. I když někdo tvrdí, že ráno nemá hlad, tělo si na takový systém rychle zvykne. Pokud totiž budete jíst více v první polovině dne, nebudete už mít takový hlad večer. Noční pojídaní je totiž to nejhorší, co můžete pro své tělo udělat.
hýbat se i s dětmi

Pohyb

Pohyb je základ. I přesto, že nejste milovníci sportů, může se pohyb stát Vaším koníčkem. Zapomeňte na úmorné hodiny tělocviku na základní škole, kde Vás učitelé naučili pohyb nenávidět, v nějakém sportu se najděte! Zkoušejte Všechno možné, od obyčejné chůze, přes běh, squash a plavání. To vše se počítá. Začínejte pomalu a nepřetěžujte se příliš hned od začátku. Takový přístup by Vás mohl spíš demotivovat. Dělejte vše s pocitem, že to děláte sami pro sebe. Pro svoje tělo a psychickou pohodu.