O štěstí má každý z nás svou vlastní představu. U někoho je to radost a veselí, u jiného pokoj a spokojenost, u některých třeba pocit být milován a milovat, sdílení radosti se svými nejbližšími, u dalších třeba pocit klidného vědomí, že vše, co dělají a jak to dělají, je smysluplné a správné. Je to samozřejmě také spousta momentů toho, co máte v životě rádi. Štěstí je pro nás pro všechny důležitější nežli peníze i pocit vlastního smyslu.
šťastná dívka
Kde se rodí štěstí? Věřte nebo ne, ale jsou to životní události, které pocit spokojenosti a štěstí ovlivňují přímo a dlouhodobě. Na prvním místě je to spokojenost v partnerském životě a sexu.  Následují dobré vztahy s rodinou a přáteli. Nemůžeme opomenout ani radost z jídla a pití, a dobrého pocitu z vlastního úspěchu. Ten, kdo se cítí být šťasten, bývá většinou i mnohem zdravější. Většinou totiž lépe nežli ostatní zvládá každodenní stres, konflikty a krize.

Pravda je ale taková, že skutečné štěstí se rodí pomalu a trvá mnohem déle nežli jeden okamžik. Pocit štěstí je totiž něco víc než jen emoce a vychází z celkového vnímání světa. Je to seskupení zdánlivě drobných maličkostí, které utváří naše očekávání, ideály i schopnost přijímat věci, které nemůžeme změnit.

K dosažení štěstí je také čas od času potřeba poddat se požitkům. Vyrazit si na výlet nebo na nákup něčeho, po čem již delší dobu toužíme, dát si třeba horkou koupel při svíčkách nebo se válet doma u televize. Požitky jsou prostě nepostradatelnou součástí spokojeného života. Nejde si však jen užívat, protože pak přicházíte o výhody, které s sebou přináší pocit životního směru. A ten se dostavuje pouze tehdy, máte-li sílu a motivaci riskovat a dělat změny, i za cenu nesnází a obětování chvilkové spokojenosti. Drobné posuny k cíli nás motivují a zároveň nám umožňují snadněji se vyrovnávat s překážkami, které v životě potkáváme.
spousta čtyřlístků
Proč jsou šťastlivci šťastní? Odpověď je jednoduchá. Protože vědí, co je v životě baví a co ne. Cíleně si nacházejí čas na činnosti, které jsou pro ně smysluplné a příjemné.