Kolísání teplot v zimě podporuje vznik chřipkových onemocnění. Náchylnějším jedincům stačí přechod z teplého dne na výraznější ochlazení následující den a chřipka je na světě. Abychom se chřipkovému období dokázali vyhnout bez nakažení, měli bychom posilovat svůj imunitní systém.

pobyt v sauně

K posílení imunitního systému přispívá především správná životospráva. Vyvážená strava, dostatečný pitný režim, dostatek pohybu a spánku. Především v zimě není takové sportovní vyžití venku a ani tolik příležitostí k procházkám a různým sportovním aktivitám. Proto je dobré si najít zimní alternativu, která vám zaručí dostatek pohybu. Můžete využít vnitřní hřiště, plavecký bazén nebo fitness centrum čí různé skupinové lekce jako je pilates, jóga, zumba, aerobik a mnoho dalších aktivit.

K podpoření imunity přispívá i dostatek spánku. Je tedy dobré jej nezanedbávat. Člověk ve spánku prochází několika fázemi. Aby se spánek dal považovat za dostatečný a kvalitní, mělo by se projít všemi fázemi po sobě bez vyrušení. 

Imunitu můžeme podpořit i vitamíny a minerály, které tělu dodáme prostřednictvím doplňků stravy nebo ve vyváženém jídle. Může se stát, že i když budeme jíst kvalitně, vitamíny obsažené ve stravě nebudou mít potřebnou koncentraci. Je tedy dobré, především v tomto období, je doplnit i jinou formou. Vhodné jsou například rozpustné tablety do pití nebo tabletky.

Dalším faktorem, který má vliv na imunitní systém je stres. Se stresem se potýká každý člověk. Někdo jej však zvládá více, jiný méně. Je tedy dobré snažit se vyvarovat stresovým situacím a více relaxovat. Někomu v tomto případě pomáhá i meditace, jinému například napuštěná vana.
meditační cvičení

Určitou formou relaxace může být i pobyt ve wellness centru a v sauně. Sauna mimo jiné napomáhá také detoxikaci těla, kdy se společně s potem vylučují i tělu škodlivé látky. Následné ochlazení těla by mělo být pozvolné a ne nárazové, jak si někteří lidé myslí.