Pobyt u Jaderského moře, to je především koupání. Každý, kdo se chystá odcestovat na dovolenou k moři, ji přece nemůže ošidit tím, že se v tom moři ani nesmočí, a sotva dorazí do cílové destinace, už míří do vnitrozemí za poznáním a zábavou. Moře je samo o sobě fantastické už jen tím, že jsme vnitrozemskou evropskou zemí, která k němu nemá přímý přístup.
přístav v pouilles

Aquapark Istralandia

Až vás omrzí slaná voda, pokud vás za tak krátkou dobu vůbec omrzí, můžete ji vyměnit za vodu sladkou a špičkové atrakce v aquaparku. Jeden z nejúchvatnějších se nalézá poblíž města Novigrad v Istrii, další dva velké areály jsou na ostrově Lošinj, u města Proseč, a vyhlášený aquapark Adamovec poblíž Zagrebu.
lodě na moři

ZOO a mořská akvária

Jistě vás napadá, že přece nebudete plýtvat časem na dovolené pobytem v ZOO, když můžete navštívit některou z mnoha desítek zahrad v Česku. Chorvatské zoologické zahrady však mají docela jiné kouzlo. Vyzkoušejte a uvidíte, proč je vyzdvihujeme. Vyplatí se zavítat do ZOO ve Splitu a velmi působivá mořská akvária můžete obdivovat ve městech Vodice, Pulav, nebo Cirkvenica.

Plavby lodí po moři

Snad každý, kdo se k moři či oceánu vypravil, by rád na vlastní kůži poznal, zda je odolný vůči mořské nemoci a je schopen plavit se alespoň několik hodin lodí. Na Jadranu mívají takové plavby dobrodružný nádech, jsou zpestřeny doprovodným programem, jsou zaměřené tematicky na poznávání vzdálených malebných zákoutí, ostrůvků, zátočin, čeká vás opékání ryb na rožni a fantastické pláže s možností jízdy na vodních skútrech, nebo na padáku taženém lodí.

Starigrad Paklenica – Jeep Safari

Nezapomenutelný zážitek v divočině v horském masivu Velebit vás čeká na projížďce terénním vozem. Program jízdy mezi zvířaty na safari trvá zhruba 6 hodin, vůz ujede přibližně 65 kilometrů a zdolává při tom převýšení takřka 1000 metrů. Podmínkou je sice minimální věk účastníků 6 let, ale atrakce je velmi pohodlná, neboť se celou dobu vozíte autem.

Glavani Park

Kdo miluje adrenalinový styl zábavy a nevadí mu trochu více zaměstnat na dovolené svalovou hmotu, může vyzkoušet nástrahy lanového centra Glavani Park. V sousedství spleti lanoví se nachází dokonce zvířecí park, úžasná atrakce pro malé děti, které se tu mohou mazlit s přítulnými kočkami a pejsky, budou obdivovat kozy, králíky a ovečky. Park se nachází poblíž městečka Barban.