Pomalu se blíží další školní rok a s ním věčné dilema, do jakého zájmového kroužku či sportovního klubu přihlásit. Přinášíme přehled těch nejžhavějších sportovních aktivit neboli jednoduše toho, co v poslední době mezi dětmi nejvíce „frčí“.
jízda na koni.jpg
Koně
V posledních letech se velmi oblíbeným sportem, a to hlavně u dívek stává jízda na koních. Navíc lze spojit příjemné s užitečným, kdy si děti osvojí i základy péče o zvíře. Pozor však na alergie, a to ať už na ty zvířecí, protože v mnoha jízdárnách naleznete i přidružený chov např. morčat, králíků či drůbeže, ale také na alergie senné, což v případě koní není úplně dobrý nápad.
trenink parkouru.jpg
Parkour
Nenajdete na ulici dítě, které by slovo parkour neznalo. Jak děvčata, tak kluci, chtějí metat přemety a zvládat salta levou zadní. Ne každé dítě však má ty správné fyzické předpoklady, a tak si dobře rozmyslete, zda jej na takový kroužek, přihlásíte. Tento typ sportu se zdá být pro některé rodiče nebezpečný, ale pokud zvolíte profesionální vedení těchto kurzů, určitě nešlápnete vedle.
horolezecká stěna.jpg
Lezecká stěna
I tento druh sportu má v Česku velký úspěch už i u menších dětí. Jako příprava může dobře posloužit gymnastika či atletika. Benefitem lezení je správná koordinace celého těla a zapojení celého svalstva. Opět je nutné vybrat profesionály, aby dítě bylo v bezpečí.

Workoutové hřiště
Jestliže nejste rozhodnuti, nebo si nejste jisti, jaký druh sportu bude vaše dítě bavit a naplňovat, zkuste všestranné sportovní oddíly, které se zaměřují na široký okruh sportů. Jednoduše řečeno, dítko si „přičuchne“ ke gymnastice, atletice, posilování, plavání ale třeba i k józe apod. Tyto kroužky se často pořádají venku právě na workoutových hřištích a nevyžadují žádnou průpravu. Naopak spíše slouží jako příprava na budoucí sport, které se může Váš potomek věnovat za čas.

Koloběžky, in-line brusle nebo kolo
Současným hitem u dospělých jsou velké koloběžky a jak se říká, jablko nepadá daleko od stromu, tudíž se staly středem zájmu i u mladších spoluobčanů. Většina rodin tyto aktivity jako jízda na kole, bruslích či koloběžkách provozuje bez instruktorů, tedy v kruhu rodinném. Velkou výhodou je pak společně strávený čas a žádné náklady ve formě platby za kroužek.