Zatím ji moc neznáme, zatím není moc v oblibě. Někteří lidé mají stále problém s tím, aby vůbec šli na pravidelnou prohlídku ke svému zubaři, natožpak chodit na nějakou dentální hygienu. Pokud však chcete mít zuby zdravé a zároveň i hezké, pak není jiná možnost. Tato oblast se totiž zaměřuje celkově na dutinu ústní, na chrup i dásně, proto vám pomohou s jakýmikoliv problémy různého typu, nejenom s vyčištěním a nablýskáním zubů na bílo. Mohou pomoci i v případě zápachů z úst, zaměřují se na bakterie v ústech i na zubní plak a kámen, který odstraňují.

Vyšetření zubů i dásní, to vše poskytuje dentální hygiena v Liberci.

V Liberci se nachází specializované středisko na dentální hygienu.

zuby

Zuby máme přeci jenom jedny, takže bychom si jich měli vážit. Je pravdou, že pokud nás nic nebolí, tak je všechno v pohodě, ale jenom do té doby, než to začne bolet. Jakmile máme problém, nebo nás už něco bolí, je zřejmě pozdě říkat si, že jsme si měli lépe a častěji mýt zuby, nebo že jsme měli přeci jen tomu všemu věnovat více času a úsilí a zajít si třeba na dentální hygienu. Mnoho lidí to však rozhoupe alespoň k tomu, aby se poprvé objednali, a pak už nemají takový problém s tím, aby chodili na pravidelné prohlídky.

Pravidelné prohlídky se doporučují pro lidi bez problémů dvakrát ročně. V případě, že máte rovnátka, tak čtyři krát ročně.

žena bolest zubů

A co vlastně od toho všeho můžeme očekávat?

Jak jsme si již řekli, jedná se o kompletnější vyšetření, čili jak zubů, tak i dásní. Je důležité vyšetřit z hlediska dásní zubní kámen a zubní plak. Kámen se odstraňuje pomocí speciálního přístroje. Zuby se vyleští, vyhladí a uzavřou mikropraskliny. Pečuje se i o mezizubní prostory. Zuby se ošetřují krémem obsahující vápník a fosfor. Doporučí vám mezizubní kartáček a mnoho dalšího.

Je to zkrátka věda, ze které si často doma v koupelně neděláme vůbec vědu. Ovšem všichni bychom se měli zamyslet, protože moc dobře víme, že péče o zuby je zřejmě nesmírně důležitá. Podvědomě to jistě všichni víme, ale co pak ta realita, ta už je někde jinde.