Nebojte se stěhování a oslovte stěhováky, kteří Vám rádi pomohou a přestěhují hladce tam, kde bude potřeba. Ať je to například na opačné straně republiky.

Stěhování patří k stresujícím částím našeho života. Už při představě všech činností ze stěhováním spojených některým vyskakuje kopřivka. A stačí si to vše jen skvěle naplánovat a stěhování může být hračka.

Stěhování není noční můra

Vše je jen o tom si vše skvěle naplánovat. A s plánováním neotálejte. Hned jak se dozvíte, že u Vás má tato akce proběhnout začněte vše pomalu řešit. Začněte u dokladů. Zde budete muset měnit adresu. Poté také přihlášení služeb jako je elektřina a plyn v novém bydlení a samozřejmě odhlášení těchto služeb v domově, kde svůj pobytu ukončujete. Není na škodu si vytvořit nějaký seznam věcí, které je potřeba zařídit, tento seznam si vytisknout, připnout na viditelné místo a své úspěchy si pomalu odškrtávat.

stěhování

Nepřeskakujte pokoje

Pokud máte administrativní položky vyřízené můžete se vrhnout na balení věcí. Základ je mít doma dostatek krabic, pytlů a případně lepící nebo stahovací pásky. Druhé věci, které byste se měli při stěhování držet je mít systém v balení. Vždy zabalte jeden pokoj a teprve poté se pusťte do dalšího. Přeskakováním si nejen vytvoříte prostor, v kterém se nebude dát hnout, budete mít zmatek v tom co vlastně je a co není hotové a dožene Vás stres.

Každou zabalenou krabici nebo pytel si vzorně popište. Díky tomu v novém bydlení si ulehčíte hledání toho, co zrovna budete potřebovat, případně krabice můžete rovnou dávat do pokojů, které k tomu budou určené. Určitě tuto přehlednost oceníte.

vůz

Nebojte se využít služeb firem

Není ostuda, pokud stěhování nezvládnete sami ať už ze zdravotních nebo třeba časových důvodů. Existuje mnoho firem, které Vám rádi pomohou. A nemusíte se obávat, že by zrovna u Vás nebyla. V každém větším městě najdete stěhovací firmu, která Vám ušetří mnoho času. Velmi šikovní jsou na stěhování Praha 3. Určitě oceníte jejich služby.