Rekonstrukce domu, ať už relativně nového, nebo straší budovy, je rozhodně velice pozitivní věc. Když se provede dobře, minimálně to zásadním způsobem, takže se jedná o určitě o počin, kterého byste neměli litovat. Jsou tu však i některá ale. Tím hlavním je samozřejmě rozpočet. Ten byste měli mít připraveni jako první, jinak se do ničeho tak velkého ani nepouštějte. Mohlo by se totiž dost dobře stát, že to, co začnete, nebudete moci dokončit. Proto je vhodné předem vědět jaký typ rekonstrukce požadujete a vyčíslit zhruba její náklady. Nejlepší je nechat si finanční plán udělat u specialistů, kteří s tímto mají své zkušenosti a umí se v oboru pohybovat.

domácí opravář

Samozřejmě musíte také vědět, jaký typ rekonstrukce chcete podniknout. Někdy se pod tímto pojmem skrývá celá řada věcí. Pokud chcete jen novou fasádu, asi to nebude žádný velký problém, ale když si zároveň budete přát vyměnit i střechu, kompletní elektroinstalaci, případně ještě navíc něco přistavit, bude vás to stát nemalé úsilí i financí. To ovšem není všechno. Je potřeba také zvolit období, kdy se do toho pustíte. I to je totiž důležitá, samozřejmě hlavně kvůli klimatu.
řezání dřeva

Ideální čas pro započetí venkovních i interiérových rekonstrukcí je začátek jara, kdy ještě není velké teplo, ale už se dá po venku chodit v lehkém oblečení. Alespoň po větší část dní. Začít tak můžete ke konci března, nebo na začátku dubna. V té době už tolik neprší ani není sychravo a práce půjde rychle od ruky. Samozřejmě, že rychlost celého procesu nezávisí pouze na počasí, ale rovněž i na pracovnících, kteří budou rekonstrukci provádět. Je rozdíl, chcete-li vše udělat sami, pouze s pomocí pár přátel, nebo pokud si najmete stavební firmu. V prvním případě se to samozřejmě povleče poměrně dlouho, v tom druhém nejspíš rekonstrukci zvládnete daleko rychleji, ovšem bude vás to stát další peníze.