I přes to, že v průběhu února to vypadalo, že situace na akciovém trhu se dramaticky mění tak, že hrozí finanční krize, na začátku března již akciové trhy lámou rekordy a nic nenapovídá tomu, že ještě před pár dny byla situace nejhorší od doby hospodářské krize. Na trzích jsou evidované rekordy v objemu obchodů.
Totální panika, která vypukla na světových trzích v minulém měsíci je ta tam. Kvůli náhlému rozšíření nového koronaviru mimo Čínu se zdálo, že dojde k útlumu ekonomické aktivity. Investoři obecně se začali hromadně zbavovat svých akcií a burzy tak zažívaly největší propady od roku 2008, kdy proběhla hospodářská krize. graf vývoje na burzeNěkteří ekonomové dokonce situaci přirovnávali k situaci po útoku japonského císařského letectva na Pearl Harbor. Po ujištění G7, že podpoří své trhy se finanční experti optimisticky vrhli opět do nákupů a indexy zase začaly od března zase růst.
Vysoký růst
Na trzích ve Spojených státech se korekce nejvíce projevila v rámci indexu Dow Jones, který narostl zhruba o pět procent, což je největší jednodenní nárůst v historii vůbec. O deset procent také narostl sledovaný index S&P. Takový obrat zažila ekonomika naposledy ve třicátých letech minulého století.
Samozřejmě na základě vývoje ve Spojených státech okamžitě zareagoval i panevropský index STOXX 600, který hned druhý den přidával téměř tři procenta a zisky měly všechny dílčí indexy, překvapivě i akcie cestovních kanceláří, hotelů a pojišťoven, které na konci měsíce února oslabovaly nejvíce.pohled na burzu
Zvýšení hodnot se projevilo také na pražské burze a posilovala také koruna. Během jednoho dne to bylo o tři procenta. Podle CNN se nejvíce dařilo firmám, které nabízejí služby, které se dají využívat i z domova. Jedná se například o Netflix, Amazon a třeba společnost Alphabet, která je matkou Google a YouTube.
Rekordní objem obchodů
Mimo neočekávaného zvratu k lepšímu se však na světové burze objevil další rekord! Tím je neobyčejné zvýšení objemu obchodů. Za jeden den bylo provedeno v průměru 7,6 milionu transakcí. Poslední pátek v únoru tak byl nejrušnějším dnem na burzovním trhu od roku 2008.