Snad každý alespoň někdy v životě pocítil na vlastní kůži bolest zubů. A jistě se shodneme na tom, že o něco takového věru nelze stát, že se tomu každý ochotně vyhne, má-li tu možnost. A proto využíváme služeb dentistů alias zubařů, kteří se nám o náš běžný chrup starají tak, abychom od něj měli pokud možno pokoj.
Ovšem jakkoliv tu není o co stát, můžeme se utěšovat třeba tím, že jsou lidé, kteří na tom mohou být i ještě daleko hůř. Tací, pro které není nějaký ten případný zubní kaz nebo vypadlá plomba ani zdaleka tak nepříjemným problémem, protože jim příroda dopřála ještě něco horšího.

ústa

Že to snad ani není možné, říkáte si? Pak vězte, že to možné je.
Protože jsou i lidé, jimž ony nešťastné zuby navíc ještě narostly křivě, jinak, než by jim za normálních podmínek vyrůst měly. A s tím pak souvisí i další problémy. V nejlepším případě jenom a pouze estetického rázu.
A co má dělat člověk, který se preventivně bojí usmát na lidi kolem, aby je jeho vyceněný chrup snad dokonce nevyděsil?

Rozhodně by si neměl navzdory tomuto problému zoufat. Protože rovnání zubů je už dnes běžnou praxí a díky němu si mohou polepšit všichni, na nichž se příroda dost možná i přímo krutě podepsala, bez ohledu na věk.
Dnes už je medicína tak daleko, že je možné chrup jak rovnat pomocí rovnátek, tak i jednotlivé zuby posouvat, někdy lze tvarovat zubní oblouk a někdy se to ve spolupráci s čelistní chirurgií dá vyřešit i operací čelisti.

zubní rail

Stačí, aby člověk v příslušném zařízení absolvoval vstupní konzultace, během nichž se spolu s lékařem stanoví, co je problém a jak ho řešit, aby bylo provedeno klinické vyšetření, zhotovení otisků chrupu a rentgenových snímků a fotografií chrupu a obličeje, aby se sestavil plán léčby konzultovaný s pacientem, a pak už se může začít s léčbou.
Díky níž může mít člověk navzdory rozmarům přírody krásné zuby. Nebo v nejhorším případě aspoň chrup, kterého se nebudou všichni kolem lekat.