Pískování je proces, který nám zajistí hladký povrch bez rzi. Boxy na profesionální úrovni skutečně dokáží opravovat velké předměty s přesností.

Pískování výrobků

Mobilita je výhoda

Spousta lidí o pískování někdy v životě o pískování už slyšela, protože hezky funguje a hojně se používá. Jak tato technologie funguje? Ve skutečnosti je to velmi snadné, protože abrazivní částice, což je například písek nám slouží k tomu, že opracovávají daný povrch materiálu. Zní to jednoduše, ovšem až tak jednoduché to není, protože musíme zajistit, aby částice měli dostatečnou sílu. Přeci jen třeba takovým pískem se jen tak rzi a barvy nezbavíme, a proto si můžete představit, jaká síla k tomu je zapotřebí.

ošetření podvozku

První možností, jak toho docílit je mobilní pískování. K tomu je speciální zařízení speciální zařízení, s kterým se můžeme hezky hýbat, a proto opravujeme i všemožné zákoutí a velké produkty. Bohužel abrazivní částice prskají všude kolem a kvůli tomu musíme mít ochranný oblek a vše potom následně uklidit. Jestliže chceme písková jen tak hobby, tak se dá koupit tryskací pistoli a tu napojit na kompresor a začít pracovat.

Tryskací boxy

Mobilní pískování není výhodné vždy, a proto je tu ještě jedna možnost, kdy celý proces probíhá v uzavřeném boxu. Mluvíme zde o strojích s názvem pískovací box Piskovacky, kdy abrazivní materiál i obrobený povrch zůstává uvnitř zařízení, takže všude okolo je čisto. Výrobce dbá na to, aby po vložení obrobku a nastavení stoje byl proces pískování rovnoměrný, takže ze zařízení potom vytáhneme obrobek, který má čistý povrch. Díky dosáhnutí povrchu čistého kovu můžeme součást ošetřit třeba antikorozním nátěrem a požívat zvesela dále.

žlutý písek

Tryskání nám tedy pomůže ke kompletní renovaci výrobku, aby zas vypadal a sloužil jako nový. Pískovací stoje jsou skutečně nepostradatelné zařízení v mnoha firmách, ovšem stojí dost peněz, a proto se vyplatí, pokud s nimi nemáte až takové zkušenosti se poradit s profesionály, protože ti Vám pomůžou s výběrem vhodného zařízení, které Vám bude opravdu hodně dlouho dělat radost a sloužit.