Nevěra je často omílaným tématem v rámci partnerských vztahů. O jejím negativním dopadu na daný vztah nemůže být pochyb. Přesto se názory obou zainteresovaných stran často liší ohledně faktu, co už nevěrou je, a co do této kategorie ještě nepatří.
zlomený srdce

Polibek?

Zde dochází k velmi častému střetu názorů. Na jednu stranu lze namítnout, že snad kvůli jedné puse není třeba dělat divadlo, protože je to navíc pro mnohé běžný projev hlubokého přátelství. Opačný tábor může namítnout, že jazyky si vzájemně téměř až do krku přece nestrkáme s každým druhým, a už vůbec ne s přáteli. Zásadní tedy je už otázka, o jaký druh polibku se jedná. Druhá podstatná věc je, jaké osoby se toto týká? Jinak je přece potřeba přistupovat k situaci, kdy dojde k letmé puse mezi Vaší drahou polovičkou a někým z jeho či jejích dlouholetých kamarádů, a naopak pokud se jedná o neznámou osobu, často s očividně záludnými úmysly.
usmíření po hádce

Nevěra přes mobil a internet

Dalším často přetřásaným sporem je potom přístup k aférkám, které se odehrály pouze v online realitě. Mnoho lidí totiž svádění či milostné provokace v podobě esemesek či chatu nepovažuje za jakkoliv škodlivé, a už vůbec ne za nevěru. Proto důrazně doporučujeme se partnera na toto téma neofenzivně zeptat. Důležitá je totiž především vaše vzájemná domluva. Tím, jak má vztah nastavený někdo druhý, přeci nemůže argumentovat ani jedna strana.

Přizpůsobte se partnerovi

Problém různého vnímání nevěry je ideální vyřešit ještě předtím, než k jakékoliv takové situaci dojde. Se svou drahou polovičkou proto na toto téma zkuste zavést klidný rozhovor, nejlépe někdy večer třeba u láhve vína, kdy máte oba čas a prostor věc řešit. Nejčastěji doporučovanou cestou je poté vzít do úvahy partnerův názor a přizpůsobit se mu, pokud tohle udělají obě strany, může být nesnáz vyřešená. Nechcete přeci svého partnera zraňovat, a co je pro něj zraňující, ví nejlépe on sám. Platí tedy rada, která ve vztazích umí vyřešit téměř vše – poslouchejte a vnímejte, co ten druhý říká.