Hypotéka je úvěrový produkt, který snad ani nemá smysl nijak více představovat. Jedná se o dlouhodobý úvěr, který je zpravidla zajištěn zástavním právem k nemovitosti. Mělo by se jednat o objekt, který se nachází na území České republiky a je zapsán v katastru nemovitostí.

Většina z nás by pro hypoteční úvěr zamířila do některé z našich předních bank. Je to pochopitelné, jedná se o závazek, který nás zatíží mnohdy po většinu produktivního života. Navíc banky v lidech probouzejí pocit jistoty a důvěry v subjekty, které jsou navíc pod záštitou České národní banky. Jenže podmínky pro schvální hypotéky se každým rokem zpřísňují, k tomu ještě připočítáme neustále narůstající inflaci a cenu nemovitostí. S přibývajícími žádostmi však přibývá i počet zamítnutých. Rozhodující je v tomto případě hlavně bonita žadatele, pokud je příliš nízká, s největší pravděpodobností musí žadatel počítat se zamítnutím úvěru. A i z tohoto důvodu přibývá hypotečních úvěrů u nebankovních věřitelů, kteří jsou, co se týče sjednávání hypotéky, přeci jenom benevolentnější. Pojďme se teď společně podívat na několik výhod nebankovní hypotéky.

Podmínky smlouvy

  • Jde to i bez registru

Jedním z nejčastějších důvodů, proč dochází v bankovním sektoru k zamítnutí úvěrových produktů, je skutečnost, že má žadatel negativní záznam v registru dlužníků. V takovém případě banka velmi často shledává žadatele nedůvěryhodného a dochází k zamítnutí žádosti. Nebankovní společnosti velmi často do registrů nenahlíží nebo negativní záznam neberou v potaz a úvěr i přes tuto skutečnost schválí.

Štos bankovek

  • Není vyžadování příjem

Pravidelný příjem je jednou z podmínek pro schválení hypotečního úvěru v bance. Žadatel, který není schopen tuto skutečnost bance doložit, odchází nakonec domů s nepoříznou. I v tomto případě však s největší pravděpodobností na úvěr v nebankovní společnosti dosáhne.