Ono v podstatě je to jedno, protože ještě než se dostaneme k tomuto bodu a nemáme dostatek finančních prostředků, tak musíme podniknout zdlouhavou cestu přes vyřízení hypotéčního úvěru. Zde může naše cesta začít a také skončit. Důvodů může být mnoho, ale to nebude řešit naši situaci. Možná by tu bylo ještě další řešení a to nechat si postavit na klíč. To není špatný nápad. Celkově roste mezi lidmi to, že chtějí předat klíče od hotového bydlení. Samozřejmě od klasické stavby a stabilního domu, ale o tom teď není rozhodně řeč. Co si převzít klíče od mobilního domu, který si sami vybereme, firma nám ho přiveze na pozemek a ještě zapojí? Dokonce by nebyl takový problém s možností financování jako u hypotéky, kde se poměrně dost zpřísnily podmínky.

klíč

To stojí za úvahu

Malé kontejnerové domy, kterým někdo může sice říkat krabice, se dají totiž pořídit i za poměrně nižší cenu, než klasické obydlí. A v podstatě uvnitř můžeme mít daleko větší komfort, než v místnostech bytové jednotky. Navíc je opravdu dostatečný výběr a to jak mezi úplně nově postavenými, tak i mezi použitými. Některá mají vlastní kola, která se dají i sundat a jiné osadí na místo určené a schválené jeřáb. Buď se může jednat o modulové řady, nebo i podle nároků lze si nechat vyrobit kvalitní stavbu, kterou bez problémů budeme užívat celoročně. Dalším takovým plusem je to, že pokud se budeme muset stěhovat, tak můžeme, pokud nám to podmínky dovolí, i s domem, to zase ušetří další čas a finance. Nebo pokud se naše finanční situace zlepší a budeme si chtít postavit pevnou stavbu rodinného domu, tak tento mobilní dům můžeme využít třeba na rekreaci na jiném místě nebo jej prodat do bazaru.

interiér

Mobilheim potřebuje dobrý základ

Je sice hezké, že jsme se rozhodli pro bydlení, kde si během poměrně krátké doby převezmeme klíče a můžeme bydlet skutečně na úrovni, ale i tomu něco předchází. Pozemek musí mít rozvodové sítě, abychom skutečně nebydleli v krabici bez vody a elektřiny, což jsou opravdu základní zdroje. Připravit rovný terén pak již není problém a hlavně firma, která bude prodej organizovat, nám rozhodně poradí co je všechno potřeba udělat, aby vše proběhlo hladce a hlavně rychle.