Po staletí hledají lidé přírodní zdroje léčivých rostlin, které posilují a ozdravují lidský organismus. Největší vážnosti mezi pravěkými kmeny a ve starověkých a středověkých civilizacích nabývali šamani, kteří znali tajemství léčení s využitím životních sil a energie bylin. Tehdy bylo možno vyléčit takřka každou chorobu, anebo alespoň zmírnit její projevy, to si dobře uvědomovali i domorodí obyvatelé peruánských And, když objevili „dar z nebes“. Pojmenovali jej „Maca peruánská“ a považovali jej za božský zdroj od samotného boha Virakoči.

koření a maca peruánská

Proč je tato drobná rostlinka tak účinná

Tato nenápadná, drobná rostlinka vyrůstá vysoko v horách, v nadmořské výšce nad tři tisíce metrů. Aby v těchto drsných podmínkách přežila, musí si vytvořit během svého růstu dostatečnou zásobu minerálních látek (zinek, vápník, železo, hořčík, fosfor, draslík, měď,…), vitamínů skupiny B a vitamínu A, C, E. Dále obsahuje mnoho tříslovin, saponiny, vlákninu, mastné kyseliny atp.
Dnes je Maca peruánská energiezivota.cz považována za „superfood – super potravinu 21. století“, za vitamínový koncentrát, který působí na lidské tělo komplexní formou, ať už jako životabudič, kdy navrací životní vitalitu, posiluje fyzickou sílu a kondici, anebo jako vhodný doplněk stravy pro konzumenty širokého věkového rozpětí.

Peruánské Andy

Civilizační choroby, rakovina

Rakovina je novodobým strašákem, příčiny nejsou u nikoho jednoznačné, ale jisté je, že postihuje především západní civilizaci. Značný vliv na její rozvoj má nezdravý životní styl – nevhodná strava, kouření, alkohol, nedostatek pohybu a stres. Léčba chemoterapií není zrovna ideální nástroj, jak se rakoviny zbavit, ovšem pokud se pro ni rozhodneme, musíme dbát na urychlení vlastní regenerace a obnovy poškozených tkání. Maca je u této těžké choroby skutečně účinná, je to velmi silný antioxidant a životabudič, posiluje fyzickou kondici a podporuje duševní činnost a zklidnění psychiky. Dokáže rychle zbavit tělo volných radikálů a mimo jiné zpomalit přirozený proces stárnutí. Využívá se jí také jako účinné a silné afrodiziakum k posílení sexuální touhy jak pro muže, tak především pro ženy.