Močové ústrojí muže je náchylnější k problémům více, než močové ústrojí ženy. Do močového mužského ústrojí totiž často vstupuje problém prostaty, která přímo s močovým ústrojím nesouvisí, ale anatomickou blízkostí mu dokáže pořádně zatopit. Tak jak muž stárne, jeho prostata se zvětšuje a utlačuje močovou trubici. Začínají vznikat problémy s močením, nad kterými muži mávnou rukou a neřeší nic.

močové ústrojí

Tady je takový paradox, když o mužích mluvíme jako o bolestíncích, kteří neskutečně prožívají každou svoji rýmičku, zde, když se jedná o oblast pro ně intimní, zavřou oči a tváří se, jako by žádný problém nikdy neexistoval. Ženy jsou ke svému reprodukčnímu a urologickému systému odpovědnější. Od útlého mládí jsou nabádány k odpovědnosti před nežádoucím otěhotněním, poté k odpovědnosti nad zdravím své pochvy, dělohy, otěhotněním a nad odpovědností bezproblémového odnošení plodu a následného porodu. Současně dbají i na zdraví svých močových cest, které jsou rodnou sestrou pohlavních orgánů.

léky

A naši muži mají jakýsi pocit studu, vyšetření odkládají, až se problém nafoukne a jeho řešení je problematičtější, než před rokem, dvěma. Takže milí pánové, pokud jste tajnůstkáři a se svým problémem se chcete napřed poprat sami, tak vězte, že jakmile poprvé pocítíte problémy s močením, jako močení přerušované, bolestivé a jinak komplikované, můžete zkusit ponejprv osvědčené bylinky jako maca peruánská, kotvičník zemní či kopřiva dvoudomá, pokud se ale tyto problémy do dvou, tří týdnů výrazně nezlepší, vyhledejte odborníka na urologické ambulanci. Problémy s prostatou jsou v dnešní moderní době jednou z nejčastěji řešených komplikací stárnutí a každý urolog dokáže svojí terapií prostě s problémem rychle zatočit. Stačí se nebát a nestydět a budete mít rázem po problému. Tak neváhejte a objednejte se na urologické vyšetření.